İtalyanca Türkçe Çeviri

Posted by admin on Mar 4, 2013 in italyanca türkçe |

İtalyanca Türkçe Çeviri

İtalyanca Türkçe Çeviri iyi bir sözlük gerektirir

İtalyanca , özellikle İtalyada ve İsviçre’nin aşağı kısımlarında genelde İtalyanların yaşadığı Tikino bölgesi adı verilen yerde aşağı yukarı atmış milyon insan tarafından sözlü ve yazılı olarak kullanılan bir dildir. İtalyadan türlü umutlarla ABD’ye, Brezilya’ya, Arjantin’e, Kanada’ya ve Avustralya’ya göçmüş göçmenler tarafındanda yaygın olarak kullanılır.

Türkçe İtalyanca Cümle Çeviri

Eski dönemlerde Latince konuşulan İtalya’da zamanla şiveler oluştu bu oluşan şivelerden halk arasında en çok kullanılanı edebi eserlerin etkisiyle Toskana bölgesinde konuşulan İtalyanca oldu. İtalyanca bölgeler arasında değişkenlik göstermektedir , çok farklı İtalyanca ağızları mevcuttur bunun ana nedeni için İtalya Devletinin siyasi bütünlüğü geç tamamlamış olması gösterilir.Öyle şive ve ağız farkları vardır ki kuzeyde yaşayanlar güneydekileri zor anlar.
İtalyanca vurgu bakımından keskin ifadeler taşır ve her sözcük bir ünlü harfle biter , buda İtalyanları oldukça melodik insanlar haline getirir , bu yüzdendir ki İtalyanca konuşan insanlar dışarıdan fevkalede sempatik gözükür .İtalyanca Latinceye sadakati en yüksek dildir ve en az değişendir , Avrupa’da aydınlanma hareketleri bir dönem İtalyada başladığı için sanat ve edebiyat dili olarak yaygın biçimde kullanılmış ve diğer Avrupa dillerini derinden etkilemiştir.Yirmi bir harfden ibaret olan İtalyan alfabesinde belli harflere ( w – y – x – j – k ) sadece başka dillerden giren sözcüklerde rast gelinir.
Kısacası romantik bir dil hakkında konuşuyoruz , sanki dünyanın en çekici parfümü dinleyenleri kendine çekiyor ve mest ediyor.
Türkçe İtalyanca çeviri yaparken dikkat edeceğiniz ana noktalardan biri iki dilin farklı köklerden geliyor olmasıdır , cümle dizilişi en fazla zorlanacağınız yer olabilir , çünkü İtalyanca diğer Latin dilleri gibi özne yüklem nesne şeklinde sıralanmaktadır.

Online italyanca türkçe cümle çeviri

Zamanı geldiği zaman herkes çeviri konusunda belli bir aşama kaydeder ve uzmanlaş dediğimiz sürecin içine girer. Ne kadar çok İtalyanca Türkçe Cümle Çevir yaparsanız o kadar fazla iki dilde de ilerleme kaydedersiniz , bir kaç yıl içerisinde okuduğunuz bir İtalyanca metinde bilmediğiniz ihç bir kelimenin kalmadığını görürsünüz ve verdiğiniz emeğin alın teri ve zamanın getirileri de size ekonomik anlamda yansımaya başlar. Her zaman en iyi İtalyanca Türkçe sözlük ve Türkçe İtalyanca sözlük kullanın.

Reply

ingilizceogreniyorum
Yandex.Metrica