İngilizce ettirgen çatı – Causatives

Posted by admin on Mar 25, 2013 in ingilizce konu anlatımı |

Cause (neden olan ,ettirgen) kök fiilinden türeyen causative kelimesi bir kimseye bilerek ya da bilmeyerek isteyerek ya da istemeyerek bir şeyleri yaptırmaktır.Türkçe karşılığı ile ettirgen çatıdır.3 önemli unusuru vardır .. bilmeyenler için get-have ve make olduklarını hatırlatmakta fayda var sanırım.Ettirgen çatı – causetives – örnekli konu anlatımı yukarıdaki videoda son derece derinlemesine işlenmektedir.
İngilizce günlük konuşma belkide bizim en çok ihtiyacımız olan şeydir bir dili öğrenirken çünkü bir yabancı dil iletişim kurmak için öğrenilir , tabi ki günlük konuşma iletişim en önemli parçalardan biridir .Sadece bu kalıplardan yola çıkarak pratik yapmak suretiyle 2. bir dil dahi öğrenilebilir , çünkü kapı kapıyı açar .Bir kelime ,bir başlangıç diyalogu bilmediğimiz ufuklara açacağımız bir yelkende olabilir.
ingilizce kelime ezberleme teknikleri videosunu izlediğinizde gerçekte kelimeleri hafızaya kaydetmenin ya da anlamlarını tahmin etmenin çokta zor birşey olmadığına kanaat getireceksiniz. İngilizce bilmek demek bir manada İngilizce kelimleri öğrenmek ve kullanımlarını tam olarak kavramaktır.
Konuşmacılar yeteneklerden bahsederken be able to kullanabilir.Be able to konu anlatımı video ders ile hem gözünüze hemde kulağınıza hitap edecektir.
Türkçe’de olduğu gibi İngilizce sıfatlarda belli bir sırayla gelmektedir.Aslında üç bilemedin en fazla dört sıfat arka arkaya gelir ancak bunların önceliği de her zaman bizim için önemlidir.Bu konuda uzun uzadıya yazıp gözlerinizi yormak yerine video ders ile sizlere bu konuyu anlatmaya çalıştık.

Reply

ingilizceogreniyorum
Yandex.Metrica